Popruh pro dva fotoaparáty

Při fotografování větších akcí je výhodnější mít s sebou dva fotoaparáty, než jeden, u kterého musíte přehazovat objektivy. A pokud dva, pak je vhodné je mít připraveny v pohotovostní poloze.
K tomuto účelu jsme připravili popruh, na který je možné připnout dva foťáky s nasazenými objektivy, oba jednoduše a okamžitě přístupné k použití.

Popruh je zhotoven ze dvou pásů hovězí kůže tl. 2,8 mm pro zaručení vysoké nosnosti. Na zádech jsou pásy spojeny čtvercem zhotoveným ze stejného materiálu.

Kožené pásy jsou se zádovým dílem spojeny ocelovými „D-kroužky“, které spolu s prošitím a nýty zaručují pevnost spojení.
Oba fotoaparáty jsou přes stativový šroub s očkem a uzamykatelnou karabinu přichyceny k dalšímu koženému pásku. Tento je přes ocelovou vsuvku umístěn na hlavním pásu tak, aby se jednoduše po tomto mohl pohybovat a mít tak aparát vždy v pohotovosti.

Jako pojistka proti případnému uvolnění slouží také nylonový pásek, který se přes karabinu připojí do očka klasického fotopopruhu na těle aparátu.
V horní části popruhu jsou další dva kroužky, na které je možné připnout libovolné lehké příslušenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *